Tran norweski 250 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GAL
  • Dostępność: Jest Jest  (62 szt.)
  • szt.
  • 30,50 zł

Olej z wątroby dorsza + witaminy

Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki zawarte w oleju z wątroby dorsza – witaminy A i D oraz Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe z rodziny Omega-3, w tym kwasy dokozaheksaenowy (DHA) i eikozapentaenowy (EPA).

Witamina A pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia. Witamina D natomiast pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie. Kwas eikozapentaenowy (EPA) wraz z  kwasem dokozaheksaenowym (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

INFORMACJA DLA KOBIET W CIĄŻY: Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych Omega-3 dla dorosłych, tj.: 250 mg DHA i kwasu eikozapentaenowego (EPA).

 

Składniki:

olej z wątroby dorsza, octan DL-alfa-tokoferolu

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 3. roku życia: pół łyżeczki (2,5 ml) dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane  jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Uwaga: W przypadku kobiet w ciąży i dzieci stosowanie w tym samym czasie Tranu oraz innych preparatów zawierających witaminy A i D powinno być skonsultowane z lekarzem.

 

 

 

 

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu

pół łyżeczki

(2,5 ml)

RWS*

Olej z wątroby dorsza

w tym

2,300 g

(2,5 ml)

 

Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

 

904 mg

 

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone

 

849 mg

 

w tym

 

 

    Omega-3

 

765 mg

 

        kwas DHA (dokozaheksaenowy)

 

253 mg

 

        kwas EPA (eikozapentaenowy)

 

207 mg

 

     Omega-6

 

84 mg

 

Kwasy tłuszczowe nasycone

 

543 mg

 

Witamina E (ekwiwalent alfa-tokoferolu)

9 mg

75%

Witamina A (ekwiwalent retinolu)

 690 μg

86%

Witamina D

6 μg

120%

* Referencyjne Wartości Spożycia