Quixx test ciążowy płytowy 1 sztuka

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Genexo
  • Dostępność: Jest Jest  (8 szt.)
  • szt.
  • 6,00 zł

Test ciążowy płytkowy. 99,9 % pewności. Test zawiera płytkę testową, pojemnik na mocz oraz kroplomierz do moczu.

Test ciążowy Quixx jest samoczynnym testem immunochromatograficznym przeznaczonym do jakościowego oznaczenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG) w moczu, w celu wczesnego wykrycia ciąży metodą wizualną. Test ciążowy Quixx może być wykorzystywany przez profesjonalny personel medyczny oraz przez użytkowników indywidualnych.

Czas wykonania oznaczenia:
Test można wykonać już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki. W większości przypadków badanie jest dokładne w tym terminie. Jeśli wynik jest ujemny, a ciąża jest nadal podejrzewana, należy powtórzyć test po kilku dniach, ze względu na różnice w stężeniu HCG u kobiet lub ze względu na potencjalny błąd w obliczeniu daty ostatniej miesiączki.

Uzyskanie próbki, postępowanie z próbką:
Próbkę moczu należy zebrać do pojemnika dołączonego do zestawu testowego. Preferowana jest próbka pierwszego, porannego moczu, ponieważ zazwyczaj zawiera ona najwyższe stężenie HCG, można jednak wykorzystać próbkę moczu pobraną o dowolnej porze dnia. Jeżeli próbka nie może być zbadana od razu, może być przechowywana w temperaturze 2-8°C przez 72 h przed wykonaniem badania. Jeśli mocz zawiera widoczny osad, powinno się go odstawić do uzyskania przejrzystej próbki.

Procedura badania:
1. Zestaw testowy i próbka moczu powinien mieć temperaturę pokojową. Aby rozpocząć test, należy rozerwać szczelnie zamknięte opakowanie wzdłuż nacięcia. Wyjąć zestaw z torebki i użyć go jak najszybciej.
2. Za pomocą kroplomierza nabrać próbkę moczu z pojemnika na mocz i zakroplić 3 krople do studzienki testowej umieszczonej na płytce.
3. Należy poczekać do pojawienia się barwnych prążków. W zależności od stężenia HCG w próbce moczu, pozytywny wynik może się pojawić nawet po około 40 sekundach. Jednakże, w celu potwierdzenia negatywnego wyniku, wymagany jest całkowity czas reakcji (5 minut). Dlatego wynik należy przeczytać po upływie 5 minut.
4. Nie należy odczytywać wyniku po upływie 10 minut.
5. Po jednokrotnym użyciu zestaw należy wyrzucić do pojemnika na śmieci.

 

Opisy produktów pochodzą od producentów.