Olej z orzechów włoskich tłoczony na zimno FIT 120 g (40 kapsułek po 3 g)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GAL
  • Dostępność: Jest Jest  (0 szt.)
  • szt.
  • 42,90 zł
  • Niedostępny

Zimnotłoczony olej z nasion orzecha włoskiego.

Przeznaczenie:
Olej z nasion orzecha włoskiego dostarcza niezwykle cennych dla organizmu kwasów tłuszczowych z grup Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Zawarte w oleju z nasion orzecha włoskiego kwasy alfa-linolenowy ALA i linolowy LA pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA i 10 g LA dziennie.

 

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie/1 osobę dorosłą. Po ukręceniu końcówki kapsułki wycisnąć zawarty
w kapsułce olej na pieczywo, do sałatek, surówek, deserów. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

 

Kapsułki typu twist-off

Taka forma zamknięcia pozwala przedłużyć trwałość oleju, chroniąc wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenianiem. Sięgając po tak zabezpieczony produkt mamy pewność, że zachowuje on swoje cenne właściwości.

 

Uwaga: Zmętnienie (pojawienie się osadu) w kapsułkach preparatu jest zjawiskiem naturalnym i nie stanowi wady produktu. Olej z orzechów włoskich powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych oleju. Pod wpływem wysokiej temperatury i dostępu tlenu dochodzi do utleniania się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w wyniku czego powstają związki szkodliwe dla zdrowia.

 

Opakowanie zawiera: 40 kapsułek po 3 g/1 kapsułkę

 

Składniki kapsułki: zimnotłoczony olej z nasion orzecha włoskiego

Składniki otoczki: żelatyna pochodzenia zwierzęcego, substancja wiążąca (glicerol)

Otoczka kapsułki nie jest przeznaczona do spożycia.

 

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu (1 kapsułka):

Olej z nasion orzecha włoskiego

w tym

3,00 g

Kwas tłuszczowy jednonienasycony

Omega-9 kwas oleinowy

0,51 g

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone

w tym

 

Omega-6 kwas linolowy (LA)

1,80 g

Omega-3 kwas alfa-linolenowy (ALA)

0,39 g