Delicol krople dla niemowląt 15 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Celsis - Farmaceutica S.A.
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • 35,90 zł

Delicol to pierwszy preparat w Polsce działający przyczynowo. Laktaza zawarta w produkcie rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu nie dopuszcza do wystąpienia objawów kolki, a może to być istotny czynnik u dzieci z kolką. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Delicol otrzymał również rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Delicol przeznaczony jest dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (kolka) spowodowanych nietolerancją laktozy.

Delicol rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje dolegliwości kolkowe.

Cechy kropil Delikol:

- duża aktywność enzymu laktazy pochodzenia roślinnego, z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae. Aspergillus oryzae to stabilne i aktywne źródło laktazy

- stabilność w pH kwasu żołądkowego

Delicol może być stosowany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym. Enzym laktazy umożliwia hydrolizę laktozy z mleka. Powinien być używany przy karmieniu niemowląt w okresie pierwszych 3-4 miesięcy życia. Po upływie tego okresu Delicol powinien być stopniowo odstawiany. 

Opisy preparatów pochodzą od producentów.